Gyomorrák életminősége

Milyen apró életmódbeli változtatásokkal tudjuk elősegíteni a kezelés sikerét? Hogyan tarthatjuk fenn megfelelő erőnléti és tápláltsági állapotunkat, és hogyan győzhetjük le az álmatlanságot vagy a rákbetegséggel járó fájdalmat? Ezek mind olyan kérdések, amelyek legalább egy részével a daganatos betegek többsége a kezelés során szembesülni kényszerül.
A legfontosabb, hogy nem feltétlenül kell beletörődnünk sem a betegségbe, sem pedig abba, hogy mindenképpen kellemetlenül fogjuk magunkat érezni: a tünetek egy része enyhíthető, a betegklubokban pedig jó eséllyel megfelelő lelki támogatásra találhatunk. Fontos észben tartani, hogy mindig van egy jobb közérzet, sok esetben jobb egészségi állapot, amelynek elérését célul tűzhetjük ki magunknak.
Oldalunkon összegyűjtöttük azokat az ismereteket és hasznos tanácsokat, amelyek segítségével a daganatos betegek jobb életminőségben, gyomorrák életminősége életet élhetnek. Összeállításunkban kiemelten foglalkozunk a rákbetegséget kísérő lelki tényezőkkel, illetve azzal, hogy miben segíthet a betegnek a szakszerű pszichológiai segítségnyújtás.
Koller Kata története
Mindezek mellett igyekszünk átfogó képet adni minden olyan dologról, ami a rákbetegek mindennapjainak része. Reméljük, gyomorrák életminősége választ talál kérdéseire, és tanácsaink egészségére válnak. Tűzmadár Ház Tűzmadár Ház: mintaprogram a rákbetegek hatékonyabb gyógyulásáért Az onkológiai terápia hatékonyságának növelését szolgálja a Szent László Kórház Onkológiai Centrumának kezdeményezésére kialakított, annak szakmai támogatásával működtetett pszichoszociális rehabilitációs központ, a Tűzmadár Ház.
A május 3-án, kedden rendezett sajtótájékoztatón prof.
Rohánszky Magda onkopszichológus, a Tűzmadár Ház vezetője ismertette az idén két éves központ eddigi tevékenységét és jövőbeli céljait. Megszólalt Zachar Ilona is, a ház egyik betege.